CAMPIONATS D’ESPANYA 2022

Enguany el Trofeu Nacional Base GAF i el Campionat d’Espanya GAF i GAM es van celebrar en dues seus i dates diferents degut al gran increment de gimnastes que van participar en ambdues competicions.

Des del 23 al 26 de juny es va celebrar a Lleida el Trofeu Nacional Base GAF on van participar on 26 gimnastes del club, de les categories Base 4 fins Base 8, van fer un paper espectacular demostrant l’enorme treball dut a terme al llarg de tota la temporada.

Els resultats aconseguits van ser el 3r🥉 lloc a la classificació individual de la Mariona Sanchez (Base 6), que també es va endur l’or🥇 a barra i la plata🥈 a paral·leles, l’or🥇 a barra de l’Àngela Gómez i l’or🥇 a potro l’Isona Morales (Base 7) i el bronze🥉 a les paral·leles de lAshley Blancada (Base 8).

Del 20 al 23 de juliol es va celebrar a Pamplona el Campionat d’Espanya GAF on van participar 27 gimnastes del club de les categories Via Olímpica 1 fins a Via Olímpica 10 amb una actuació impecable i tancant una gran temporada.

Els resultats aconseguits van ser dos equips proclamats CAMPIONS 🏆🏆 d’Espanya Via Olímpica 1 i 7, a més de dues terceres posicions🥉🥉 pels equips de Via Olímpica 4 i 5. En classificació individual, l’Èlia Ribas es va endur el bronze🥉a la categoria Via Olímpica 7, i per aparells l’Ariadna Pérez va aconseguir la medalla de plata🥈 a terra i la de bronze 🥉 a barra (Via Olímpica 1), la Martina Bes la plata 🥈 a barra (Via Olímpica 5), l’Èlia Ribas la plata🥈 a terra i el bronze🥉 a paral·leles i la Carla Ballada la plata a paral·leles🥈 (Via Olímpica 7).

A més a més, a Pamplona en les mateixes dates es va celebrar el Trofeu Nacional Base GAM on 6 gimnastes van representar el club a les categories de Base 1, 2 i 3, i el Campionat d’Espanya GAM on 5 gimnastes més van participar a les categories Via Olímpica 8, 9 i 10 tots ells amb uns exercicis excepcionals que es van veure recompensats amb una pluja de medalles.

L’equip de la categoria Base 2 es va proclamar CAMPIÓ🏆 d’Espanya de l’edició d’enguany i en la classificació individual en Daniel Gavín va quedar segon🥈 (Base 2), en Guido Ballada CAMPIÓ🏆 (Base 3), en Gabriel Barris CAMPIÓ🏆 (Via Olímpica 8) i l’Eric Terres també es va endur la plata🥈(Via Olímpica 9). Per aparells, l’Íker González va aconseguir l’or🥇a terra i 🥇paral·leles i el bronze🥉 a anelles (Base 1), en Daniel Gavín or a 🥇anelles i 🥇salt i bronze 🥉a barra fixa i l’Aran Pradas or 🥇a cavall amb arcs i plata🥈 a anelles (Base 2), En Guido Balladal ’or🥇a potro i 🥇paral·leles i la plata🥈a anelles (Base 3), en Gabriel Barris l’or🥇a terra,🥇 a cavall amb arcs i 🥇a paral·leles, i la plata🥈a anelles (Via Olímpica 8), l’Eric Terres l’or🥇a salt i el bronze🥉a barra fixa.

Enhorabona a tots els que heu fet possible aquest tancament de temporada tant espectacular, gimnastes, tècnics i famílies. L’any que vé, més i millor!

Tombarelles i Piruetes d’Estiu

Ja comença a apropar-se el bon temps i amb això el nostre campus de Tombarelles i Piruetes per poder seguir gaudint de la gimnàstica durant els mesos d’estiu!

A continuació trobareu els enllaços de pre-inscripció i tota la informació dels tres tipus d’activitats que s’ofereixen!

Tombarelles d’Estiu


Piruetes d’Estiu (externs)


Piruetes d’Estiu (interns)

Tombarelles de Setmana Santa

Ja tenim la Setmana Santa a tocar i com cada any, el club organitza un casal per totes les edats i nivells per seguir gaudint de la gimnàstica.

Dies del 11 al 14 de d’Abril 2022.

Preus especials per socis!

Podeu demanar més informació a través del correu activitatsaltgimnastic@gmail.com o a la secretaria del club.

1ª Jornada Lliga Territorial – Copa Consell

El 13 de febrer es va celebrar a Torroella de Montgrí la primera Jornada de la Lliga Territorial de totes les categories GAM i de nivell A GAF, i el dia 20 de febrer es va dur a terme per les categoríes de nivell B GAF a Castelló d’Empúries.

A continuació, trobareu els enllaços per veure totes les fotografies que l’organització va fer a cada una de les competicions.

Moltes gràcies a Enedé Visuals per aquests reportatges.

Èxit Rotund al Campionat d’Espanya 2021

Des del dia 3 fins al 8 de Desembre es va celebrar a Pamplona el Campionat d’Espanya i el Campionat Nacional Base d’aquesta temporada 2021, on el Salt Gimnàstic vam participar amb 61 gimnastes (entre categoría masculina i femenina, tant de base com de vía olímpica).

Un gran èxit pel club que va tornar amb 39 podis a la butxaca (14 d’or, 13 de plata i 12 de bronze) entre els quals cal destacar el de CAMPIÓ D’ESPANYA PER EQUIPS EN CATEGORIA ABSOLUTA GAM!

L’equip format per Gerard Corominas, Ricard Sol´e, Pau Jiménez, Didi Reinhardt i Eric Terrés va escriure una nova pàgina en la història del Salt Gimnàstic en ser la primera vegada que l’equip masculí es proclamava Campió d’Espanya.

Altres èxits a remarcar són l’or de l’equip de Via Olímpica 6 GAF i les plates dels equips de Via Olímpica 3 GAF i Base Absoluta GAF.

Resum de podis

Campionat de Catalunya de Clubs GAF i Trofeu Tardor GAM

CAMPIONES DE CATALUNYA DE CLUBS!

L’equip absolut del Salt Gimnàstic Club es va proclamar campió de Catalunya de Clubs el passat dissabte 27 de Novembre, i el segon equip va assolir una meritòria 5a posició.

I no només en categoria absoluta, sinó que les gimnastes de base grans (nivell de base del 5 al 8) també pan pujar al primer graó del podi, i les petites (nivell de base de l’1 al 4) van quedar subcampiones.

ÈXIT ROTUND AL TROFEU TARDOR GAM

D’altra banda, el diumenge 28 els nois van realitzar una competició brillant aconseguint la segona posició en categoria sènior (Gerard Corominas) com en categoria Júnior (Èric Terrés) al Trofeu Tardor GAM, així com diversos podis més individuals i per equips.

A més a més, l’equip Júnior es va proclamar campió del Trofeu.

Campionat d’Espanya Pamplona 2021

Del 3 al 8 de Desembre es celebra a Pamplona el Campionat d’Espanya de Via Olímpica i el Campionat Nacional Base tant de gimnàstica artística masculina com femenina.

És la cita més esperada de la temporada per tots els gimnastes, per la qual s’han estat preparant tot l’any.

PROGRAMA:
DIVENDRES 3

1ª SUBDIVISIÓ GAF VO 9 / GAM VO 9

  • 09:00h – 09:20h Escalfament General
  • 09:20h – 10:20h Entrenament Aparells

2ª SUBDIVISIÓ GAF VO 10 / GAM VO 10

  • 10:30h – 10:50h Escalfament General
  • 10:50h – 11:50h Entrenament Aparells

1ª SUBDIVISIÓ GAF VO 1 / GAM VO 1 a 5

  • 12:55h – 13:15h Escalfament General
  • 13:30h – 16:30h Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF VO 2 / GAM VO 6 a 8

  • 16:10h – 16:30h Escalfament General
  • 16:45h – 19:45h Competició
  • 20:00h Premis:
    GAM VO 1-2-3-4-5-6-7 i 8
    GAF VO 1 i 2

DISSABTE 4

1ª SUBDIVISIÓ GAF VO 8 / GAM BASE 4

  • 08:00h – 08:20h Escalfament General
  • 08:30h – 11:00h Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF VO 8 / GAM BASE 5 i 6

  • 10:40h – 11:00h Escalfament General
  • 11:15h – 13:45h Competició
  • 14:00h Premis:
    GAM BASE 4, 5 i 6
    GAF VO 8

3ª SUBDIVISIÓ GAF VO 7, 9 / GAM VO 9

  • 14:55h – 15:15h Escalfament General
  • 15:30h – 18:30h Competició

4ª SUBDIVISIÓ GAF VO 10 / GAM VO 10

  • 18:10h – 18:30h Escalfament General
  • 18:45h – 21:45h Competició
  • 21:55h Premis:
    GAF VO 7, 9 i 10 / GAM VO 9 i 10.

DIUMENGE 5

1ª SUBDIVISIÓ GAF VO 3 / GAM BASE 1

  • 08:30h – 08:50h Escalfament General
  • 09:00h – 12:00h Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF VO 3 / GAM BASE 2

  • 11:35h – 11:55h Escalfament General
  • 12:10h – 14:40h Competició
  • 15:20h Premis:
    GAM BASE 1 i 2
    GAF VO 3

3ª SUBDIVISIÓ GAF VO 4 / GAM BASE 3

  • 16:25h – 16:45h Escalfament General
  • 17.00h – 20.00h Competició
  • 20:15h Premis:
    GAM BASE 3
    GAF VO 4

DILLUNS 6

1ª SUBDIVISIÓ GAF VO 5 i 6

  • 08:00h – 08:20h Escalfament General
  • 08:30h – 11:00h Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 1 i 2

  • 10:40h – 11:00h Escalfament General
  • 11:05h – 12:55h
    Competició

3ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 1 i 2

  • 12:30h – 12:50h Escalfament General
  • 13:05h – 14:45h Competició
  • 14:45h Premis:
    GAF VO 5 i 6
    GAF Base 1 i 2

4ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 7 i 8

  • 15:55h – 16:15h Escalfament General
  • 16:30h – 18:10h Competició

5ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 7 i 8

  • 17:40h – 18:00h Escalfament General
  • 18:15h – 19:55h Competició
  • 20:15h Premis:
    GAF BASE 7 i 8

DIMARTS 7

1ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 5 i 6(B6)

  • 07:30h – 07:50h Escalfament General
  • 08:00h – 11:00h Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 5 i 6

  • 10:40h – 11:00h Escalfament General
  • 11:10h – 14:10h Competició
  • 14:15h Premis:
    GAF BASE 6

3ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 5 i 3

  • 14:55h – 15:15h Escalfament General
  • 15:30h – 18:30h Competició

4ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 5 i 3(B5)

  • 18:00h – 18:20h Escalfament General
  • 18:35h – 21:35h Competició
  • 21:45h Premis:
    GAF BASE 5 i 3

DIMECRES 8

1ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 4

  • 08:00h – 08:20h  Escalfament General
  • 08:30h – 11:30h  Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 4

  • 11:05h – 11:25h Escalfament General
  • 11:40h – 14:40h Competició

3ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 4

  • 15:25h – 15:45h Escalfament General
  • 16:00h – 19:40h Competició
  • 19:45h Premis:
    GAF BASE 4
RESULTATS ONLINE:
LA LIGA SPORT TV:

Tombarelles i Piruetes de Nadal

Ja tenim el Nadal a tocar i com cada any, el club organitza un casal per totes les edats i nivells per seguir gaudint de la gimnàstica durant les festes.

Setmanes del 27 al 31 de Desembre 2021 i del 3 al 7 de Gener 2022.

Preus especials per socis!

Podeu demanar més informació a través de la pàgina de contacte o a la secretaria del club.

Presentació d’equips

El diumenge 24 d’Octubre al matí realitzarem la presentació d’equips del Salt Gimnàstic Club!

En la presentació d’equips podreu veure tots/es els/les gimnastes que forment part de la nostra gran família, on us mostraran una petita part del seu dia a dia dins del gimnàs.

Per poder garantir l’assistència de tothom i, alhora, respectar les mesures COVID-19, enguany dividirem la presentació en dos torns per complir amb l’aforament requerit.

Programa

En Pau a la Bundesliga

Aquest cap de setmana en Pau Jiménez ha viatjat fins Alemanya per participar a la Bundesliga amb el l’equip TSG Sulzbach (amb el qual ha fitxat participar en 4 competicions més).

En Pau ha sigut el CAMPIÓ de la competició amb una actuació impecable als 6 aparells i ha ajudat a pujar al seu equip fins a la 3a posició del rànquing.

Enhorabona Pau ! T’ho mereixes!

Congratulations TSG Sulzbach and thank you for having Pau.