FINAL LLIGA IBERDROLA 2021

El dissabte 11 de desembre el Salt Gimnàstic Club disputarà a Terrassa la seva 4a final consecutiva de lliga Iberdrola!

Des de la creació de la lliga l’any 2018, el club s’ha consolidat com un dels millors clubs participant a totes les finals de 1ª divisió i mantenint l’equip B a 2ª divisió any rere any.

Aquesta vegada no serem menys i lluitarem per guanyar el títol per segona vegada.

PROGRAMA:

DISSABTE 11

9:30h a 11:40h – Ascens-Descens 2ª-3ª Divisió

11:50h a 14:00h – Ascens-Descens 1ª-2ª Divisió

17:30h a 19:40h – Final LLiga 1ª Divisió

19:40h – Actuació i entrega medalles

DIUMENGE 12

9:30h a 11:40h – 1r grup Promoció Lliga

11:50h a 14:00h – 2n grup Promoció Lliga

ENLLAÇOSLA LIGA SPORT TV:

11/12 – A partir de les 9:35h

11/12 – A partir de les 17:30h

12/12 – A partir de les 9:30h

Campionat d’Espanya Pamplona 2021

Del 3 al 8 de Desembre es celebra a Pamplona el Campionat d’Espanya de Via Olímpica i el Campionat Nacional Base tant de gimnàstica artística masculina com femenina.

És la cita més esperada de la temporada per tots els gimnastes, per la qual s’han estat preparant tot l’any.

PROGRAMA:
DIVENDRES 3

1ª SUBDIVISIÓ GAF VO 9 / GAM VO 9

  • 09:00h – 09:20h Escalfament General
  • 09:20h – 10:20h Entrenament Aparells

2ª SUBDIVISIÓ GAF VO 10 / GAM VO 10

  • 10:30h – 10:50h Escalfament General
  • 10:50h – 11:50h Entrenament Aparells

1ª SUBDIVISIÓ GAF VO 1 / GAM VO 1 a 5

  • 12:55h – 13:15h Escalfament General
  • 13:30h – 16:30h Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF VO 2 / GAM VO 6 a 8

  • 16:10h – 16:30h Escalfament General
  • 16:45h – 19:45h Competició
  • 20:00h Premis:
    GAM VO 1-2-3-4-5-6-7 i 8
    GAF VO 1 i 2

DISSABTE 4

1ª SUBDIVISIÓ GAF VO 8 / GAM BASE 4

  • 08:00h – 08:20h Escalfament General
  • 08:30h – 11:00h Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF VO 8 / GAM BASE 5 i 6

  • 10:40h – 11:00h Escalfament General
  • 11:15h – 13:45h Competició
  • 14:00h Premis:
    GAM BASE 4, 5 i 6
    GAF VO 8

3ª SUBDIVISIÓ GAF VO 7, 9 / GAM VO 9

  • 14:55h – 15:15h Escalfament General
  • 15:30h – 18:30h Competició

4ª SUBDIVISIÓ GAF VO 10 / GAM VO 10

  • 18:10h – 18:30h Escalfament General
  • 18:45h – 21:45h Competició
  • 21:55h Premis:
    GAF VO 7, 9 i 10 / GAM VO 9 i 10.

DIUMENGE 5

1ª SUBDIVISIÓ GAF VO 3 / GAM BASE 1

  • 08:30h – 08:50h Escalfament General
  • 09:00h – 12:00h Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF VO 3 / GAM BASE 2

  • 11:35h – 11:55h Escalfament General
  • 12:10h – 14:40h Competició
  • 15:20h Premis:
    GAM BASE 1 i 2
    GAF VO 3

3ª SUBDIVISIÓ GAF VO 4 / GAM BASE 3

  • 16:25h – 16:45h Escalfament General
  • 17.00h – 20.00h Competició
  • 20:15h Premis:
    GAM BASE 3
    GAF VO 4

DILLUNS 6

1ª SUBDIVISIÓ GAF VO 5 i 6

  • 08:00h – 08:20h Escalfament General
  • 08:30h – 11:00h Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 1 i 2

  • 10:40h – 11:00h Escalfament General
  • 11:05h – 12:55h
    Competició

3ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 1 i 2

  • 12:30h – 12:50h Escalfament General
  • 13:05h – 14:45h Competició
  • 14:45h Premis:
    GAF VO 5 i 6
    GAF Base 1 i 2

4ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 7 i 8

  • 15:55h – 16:15h Escalfament General
  • 16:30h – 18:10h Competició

5ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 7 i 8

  • 17:40h – 18:00h Escalfament General
  • 18:15h – 19:55h Competició
  • 20:15h Premis:
    GAF BASE 7 i 8

DIMARTS 7

1ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 5 i 6(B6)

  • 07:30h – 07:50h Escalfament General
  • 08:00h – 11:00h Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 5 i 6

  • 10:40h – 11:00h Escalfament General
  • 11:10h – 14:10h Competició
  • 14:15h Premis:
    GAF BASE 6

3ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 5 i 3

  • 14:55h – 15:15h Escalfament General
  • 15:30h – 18:30h Competició

4ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 5 i 3(B5)

  • 18:00h – 18:20h Escalfament General
  • 18:35h – 21:35h Competició
  • 21:45h Premis:
    GAF BASE 5 i 3

DIMECRES 8

1ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 4

  • 08:00h – 08:20h  Escalfament General
  • 08:30h – 11:30h  Competició

2ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 4

  • 11:05h – 11:25h Escalfament General
  • 11:40h – 14:40h Competició

3ª SUBDIVISIÓ GAF BASE 4

  • 15:25h – 15:45h Escalfament General
  • 16:00h – 19:40h Competició
  • 19:45h Premis:
    GAF BASE 4
RESULTATS ONLINE:
LA LIGA SPORT TV:

Tombarelles i Piruetes de Nadal

Ja tenim el Nadal a tocar i com cada any, el club organitza un casal per totes les edats i nivells per seguir gaudint de la gimnàstica durant les festes.

Setmanes del 27 al 31 de Desembre 2021 i del 3 al 7 de Gener 2022.

Preus especials per socis!

Podeu demanar més informació a través de la pàgina de contacte o a la secretaria del club.

Tornem de Castellón amb la feina feta!

Després d’una llarga i peculiar temporada, marcada encara per la presència del Covid-19, les gimnastes integrants dels dos equips que ens representen a la Lliga Iberdrola han demostrat una vegada més que som un gran club, referent a Espanya, i sempre amb ganes de més.

L’equip de 1ª divisió ha consolidat la seva participació a la final amb una actuació més que impressionant!

L’equip de 2ª divisió ha reafirmat que són un gran equip assolint l’objectiu de mantenir categoria per la propera temporada.

Felicitats gimnastes i tècnics per la feina feta, que és molta i molt bona!💜💚

3ª FASE LLIGA IBERDROLA 2021

El cap de setmana del 13 i 14 de novembre es celebra a Castelló de la Plana la 3ª Fase de la Lliga Iberdrola GAF del 2021 on el Salt Gimnàstic Club participarà amb dos equips!

El primer equip, competirà per mantenir-se a les places més altes i poder repetir la seva presència a la final de la 1ª divisió com ha aconseguit des de la creació de la lliga.

D’altra banda, l’equip de 2ª divisió lluitarà també per les posicions més altes per tal d’assegurar la permanència i consolidar-se com un dels millors equips de la categoria.

PROGRAMA:

DISSABTE 13

9:30h a 11:40h – 1r grup 2ª Divisió

11:50h a 14:00h – 2n grup 2ª Divisió

14:00h – Entrega de medalles 2ª Divisió

15:30h a 17:40h – 1r grup 1ª Divisió

17:50h a 20:00h – 2n grup 1ª Divisió

20:00h – Entrega medalles 1ª Divisió

DIUMENGE 14

9:00h a 11:35h – 1r grup 3ª Divisió

11:45h a 14:20h – 2n grup 3ª Divisió

14:20h – Entrega de medalles 3ª Divisió

ENLLAÇOSLA LIGA SPORT TV:

13/11 – A partir de les 9:25h

13/11 – A partir de les 15:25h

14/11 – A partir de les 9:00h

Presentació d’equips

El diumenge 24 d’Octubre al matí realitzarem la presentació d’equips del Salt Gimnàstic Club!

En la presentació d’equips podreu veure tots/es els/les gimnastes que forment part de la nostra gran família, on us mostraran una petita part del seu dia a dia dins del gimnàs.

Per poder garantir l’assistència de tothom i, alhora, respectar les mesures COVID-19, enguany dividirem la presentació en dos torns per complir amb l’aforament requerit.

Programa

2ª FASE LLIGA IBERDROLA 2021

El cap de setmana del 9 i 10 d’octubre es celebra a Mallorca la 2ª Fase de la Lliga Iberdrola GAF del 2021 on el Salt Gimnàstic Club participarà amb dos equips!

El primer equip, competirà per mantenir-se a les places més altes i poder repetir la seva presència a la final de la 1ª divisió com ha aconseguit des de la creació de la lliga.

D’altra banda, l’equip de 2ª divisió intentarà repetir i/o millorar la 3ª posició aconseguida a la fase anterior per tal de mantenir la categoria.

PROGRAMA:

DISSABTE 9

9:30h a 11:40h – 1r grup 2ª Divisió

11:50h a 14:00h – 2n grup 2ª Divisió

14:00h – Entrega de medalles 2ª Divisió

15:30h a 17:40h – 1r grup 1ª Divisió

17:50h a 20:00h – 2n grup 1ª Divisió

21:00h – Entrega medalles 1ª Divisió

DIUMENGE 10

9:00h a 11:35h – 1r grup 3ª Divisió

11:45h a 14:20h – 2n grup 3ª Divisió

14:20h – Entrega de medalles 3ª Divisió

ENLLAÇOS:

9/10 – A partir de les 9:25h

9/10 – A partir de les 15:25h

10/10 – A partir de les 9:00h

RESULTATS:

Aquí podreu trobar els resultats en streaming. Click aquí.

En Pau a la Bundesliga

Aquest cap de setmana en Pau Jiménez ha viatjat fins Alemanya per participar a la Bundesliga amb el l’equip TSG Sulzbach (amb el qual ha fitxat participar en 4 competicions més).

En Pau ha sigut el CAMPIÓ de la competició amb una actuació impecable als 6 aparells i ha ajudat a pujar al seu equip fins a la 3a posició del rànquing.

Enhorabona Pau ! T’ho mereixes!

Congratulations TSG Sulzbach and thank you for having Pau.

Més gimnastes al CAR de Sant Cugat

Ahir, dilluns 6 de setembre, l’Èric i en Gabri es van estrenar com a gimnastes de CAR de Sant Cugat juntament amb en Pau i en Didi, ja veterans. Des del club us desitgem el millor en aquesta nova etapa!

Temporada 21-22

Tornem a començar! Encetem la temporada 2021-2022 amb molta força i ganes de superar-nos cada dia més.

Aviat podreu trobar tota la informació actualitzada al Web, però mentres tant, recordeu que podeu contactar amb nosaltres a través de:

Web: click aquí

Correu electrònic: saltgimnastic2011@gmail.com

Telèfon: 972 23 32 39

Xarxes Socials: