IX TROFEU VILA DE SALT

De l’1 al 3 de Juliol

Un any més tenim el plaer d’anunciar-vos que celebrarem la IX edició del Trofeu Vila de Salt. 

Un trofeu on clubs de tot el país venen per participar en el que, a part d’una competició, és una festa de la gimnàstica!

Tallers de manualitats, coreografia, sopar de gala i una gran convivència, fan d’aquest esdeveniment més que una competició.

Enguany, les categories que participaran són Escolars (petites, mitjanes i grans) Base (1 a 8) i Via Olímpica (1 a 6). 


Un año más tenemos el placer de anunciaros que celebraremos la IX edición del Trofeo Vila de Salt

Es un trofeo donde clubes de todo el país vienen para participar en el que, a parte de una competición, es una fiesta de la gimnasia!

Talleres de manualidades, coreografia, cena de gala y una gran convivencia hacen que este evento sea más que una competición.

Este año, las categorías que participarán son Escolares (pequeñas, medianas y mayores) Base (1 a 8) y Vía Olímpica (1 a 6).


2ª FASE LLIGA IBERDROLA 2022

El cap de setmana 7 i 8 de maig es celebra la 2ª Fase de la Lliga Iberdrola a Gijón, Astúries.

Una segona fase decisiva ja que, enguany, no es celebrerà la tercera per tal de recuperar el calendari de competicions d’abans de la pandèmia. És per això que els dos equips han treballat més que mai per assolir els objectius de classificar-se per la final de 1ª divisió i mantenir la categoria de 2ª divisió, que, ara per ara, no estan assegurats.

El que és ben segur és que les gimnastes s’hi deixaran la pell per mostrar la millor versió d’elles mateixes i aconseguir els seus propòsits.

PROGRAMA:

DISSABTE 7

10:00h a 13:00h – 2ª Divisió

13:00h – Entrega de medalles 2ª Divisió

17:00h a 19:40h – 1ª Divisió

19:50h – Entrega medalles 1ª Divisió

DIUMENGE 8

9:40h a 11:20h – 1r grup 3ª Divisió

11:30h a 14:10h – 2n grup 3ª Divisió

14:20h – Entrega de medalles 3ª Divisió

ENLLAÇOSLA LIGA SPORT TV:

07/05 – A partir de les 10:00h

07/05 – A partir de les 16:45h

08/05 – A partir de les 9:25h

MÉS INFORMACIÓ:

Per consultar tota la informació detallada podeu accedir al web de la Real Federación Española de Gimnasia, fent CLICK AQUÍ.

Tombarelles i Piruetes d’Estiu

Ja comença a apropar-se el bon temps i amb això el nostre campus de Tombarelles i Piruetes per poder seguir gaudint de la gimnàstica durant els mesos d’estiu!

A continuació trobareu els enllaços de pre-inscripció i tota la informació dels tres tipus d’activitats que s’ofereixen!

Tombarelles d’Estiu


Piruetes d’Estiu (externs)


Piruetes d’Estiu (interns)

Tombarelles de Setmana Santa

Ja tenim la Setmana Santa a tocar i com cada any, el club organitza un casal per totes les edats i nivells per seguir gaudint de la gimnàstica.

Dies del 11 al 14 de d’Abril 2022.

Preus especials per socis!

Podeu demanar més informació a través del correu activitatsaltgimnastic@gmail.com o a la secretaria del club.

1ª Jornada Lliga Territorial – Copa Consell

El 13 de febrer es va celebrar a Torroella de Montgrí la primera Jornada de la Lliga Territorial de totes les categories GAM i de nivell A GAF, i el dia 20 de febrer es va dur a terme per les categoríes de nivell B GAF a Castelló d’Empúries.

A continuació, trobareu els enllaços per veure totes les fotografies que l’organització va fer a cada una de les competicions.

Moltes gràcies a Enedé Visuals per aquests reportatges.

1ª FASE LLIGA IBERDROLA 2022

El cap de setmana 5 i 6 de març es celebra la 1ª Fase de la Lliga Iberdrola a Salt!

El primer equip, competirà per mantenir-se a les places més altes i poder repetir la seva presència a la final de la 1ª divisió com ha aconseguit des de la creació de la lliga.

D’altra banda, l’equip de 2ª divisió lluitarà també per les posicions més altes per tal d’assegurar la permanència i consolidar-se com un dels millors equips de la categoria.

PROGRAMA:

DISSABTE 5

10:00h a 13:00h – 2ª Divisió

13:00h – Entrega de medalles 2ª Divisió

17:00h a 19:50h – 1ª Divisió

19:50h – Entrega medalles 1ª Divisió

DIUMENGE 6

9:00h a 11:35h – 1r grup 3ª Divisió

11:35h a 14:20h – 2n grup 3ª Divisió

14:20h – Entrega de medalles 3ª Divisió

ENLLAÇOSLA LIGA SPORT TV:

05/03 – A partir de les 9:40h

05/03 – A partir de les 16:40h

06/03 – A partir de les 8:40h

ENLLAÇOSRESULTATS EN DIRECRE:

MÉS INFORMACIÓ:

Per consultar tota la informació detallada podeu accedir al web de la Real Federación Española de Gimnasia, fent CLICK AQUÍ.

Concentracions RFEG

Al llarg del que portem d’aquesta temporada 2021-22, varis gimnastes del club han estat cridats a participar en concentracions de seguiment júnior i sènior convocades per la Real Federación Española de Gimnasia.

Llista de concentracions/controls
  • 31 Gener – 5 Febrer: Concentració Sènior GAM (Madrid)
  • 27 – 31 Desembre: Jornada de Tecnificació Júnior GAM (Madrid)
  • 20 – 23 Desembre: Jornada de Tecnificació Sènior GAF (Madrid)
  • 16 – 18 Desembre: Jornada de Tecnificació Júnior i Sènior GAM (Sant Cugat)
  • 23 Octubre: Control Tècnic Sènior GAF (Sant Cugat)
Gimnastes convocats/des
  • Pau Jiménez
  • Dietmar Reinhardt
  • Eric Terrés
  • Gabriel Barris
  • Laura Bechedú
  • Aida València
  • Laia Masferrer
  • Berta Álvarez

4a Final de la Lliga Iberdrola

El dissabte 11 de desembre el Salt Gimnàstic Club va disputar a Terrassa la seva 4a final consecutiva de Lliga Iberdrola!

Des de la creació de la lliga l’any 2018, el club s’ha consolidat com un dels millors clubs participant a totes les finals de 1ª divisió i mantenint l’equip B a 2ª divisió any rere any amb equips íntegrament formats per gimnastes que han crescut al club.

Tot i les adversitats que ha comportat aquesta temporada, les gimnastes del 1r equip van defensar els colors del Salt Gimnàstic demostrant un altíssim nivell i finalitzant en una meritòria 4a posició.

Número premiat de la Panera de Nadal

El dia 6 de Gener es va sortejar la panera de Nadal, on el número premiat havia de coincidir amb les 4 últimes xifres del primer premi del sorteig de Reis o del Niño.

Número Premiat: 1665

Enhorabona a la Naia Cordero del grup d’Escola 6 i a la seva família que són els afortunats que han guanyat la gran panera de Nadal!
I moltes gràcies a totes les famílies del Salt Gimnàstic Club per fer-ho possible!

Èxit Rotund al Campionat d’Espanya 2021

Des del dia 3 fins al 8 de Desembre es va celebrar a Pamplona el Campionat d’Espanya i el Campionat Nacional Base d’aquesta temporada 2021, on el Salt Gimnàstic vam participar amb 61 gimnastes (entre categoría masculina i femenina, tant de base com de vía olímpica).

Un gran èxit pel club que va tornar amb 39 podis a la butxaca (14 d’or, 13 de plata i 12 de bronze) entre els quals cal destacar el de CAMPIÓ D’ESPANYA PER EQUIPS EN CATEGORIA ABSOLUTA GAM!

L’equip format per Gerard Corominas, Ricard Sol´e, Pau Jiménez, Didi Reinhardt i Eric Terrés va escriure una nova pàgina en la història del Salt Gimnàstic en ser la primera vegada que l’equip masculí es proclamava Campió d’Espanya.

Altres èxits a remarcar són l’or de l’equip de Via Olímpica 6 GAF i les plates dels equips de Via Olímpica 3 GAF i Base Absoluta GAF.

Resum de podis